Hoe moet je een badkamer renoveren

Een badkamer renovatie

De badkamer is toe aan een renovatie, maar waar moet je beginnen? Ga je het hele project uitbesteden of ga je er zelf mee aan de slag? Hoe moet je nu eigenlijk een badkamer renoveren? Ik heb als doe-het-zelver dit hele project aangepakt, met hier en daar een extra handje voor de zwaardere klussen (waarvoor mijn grote dank)! Ik wil mijn bevindingen en ervaringen graag delen met jullie.

hoe een badkamer renoveren linksboven

In dit blog vind je al de projectjes die we hebben aangepakt in de badkamer. Het totale kostenplaatje, mijn positieve ervaringen, maar natuurlijk ook de ergernissen en frustraties… Over ieder onderwerp wil ik de komende tijd aparte blogs gaan schrijven en deze aanvullen met mijn YouTube filmpjes. Je kunt deze (toekomstige) blogs terug vinden via dit artikel door op de interne links te klikken. Natuurlijk plaats ik ook de linkjes van de diverse onderwerpen die wij zelf geplaatst en gemonteerd hebben (de kleine commissies die ik hiervoor mag ontvangen verzachten dan een klein beetje het badkamerleed… 😉

Tip: Omdat dit een vrij uitgebreid blog is, kun je via de inhoudsopgave direct doorscrollen naar het onderwerp van jouw keuze. Je mag uiteraard het hele artikel doorlezen, maar het hoeft natuurlijk niet… 😉

Badkamer renovatie: stappenplan

Wij hebben het hele project lange tijd uitgesteld, omdat we geen flauw idee hadden waar we moesten beginnen. Hoe je een badkamer moet renoveren, die kennis hadden mijn vrouw en ik een heel klein beetje opgedaan door eerdere verbouwingen. Maar nu gingen wij aan de slag in een bewoonde omgeving en dat is toch wel even een ander verhaal… Maar uiteindelijk is het (na enige tijd) helemaal goed gekomen!

De eerste grote fout die ik heb gemaakt tijdens het badkamerproject, is dat ik de oude badkamer niet meteen in z’n geheel heb verwijderd voordat ik met de renovatie ben begonnen. Het leek mij wel handig dat we zo lang mogelijk gebruik konden maken van onze oude douche. Want tja, het huren van een tijdelijke nooddouche was natuurlijk zonde van het geld. Achteraf had ik natuurlijk beter naar mijn vrouw Nicole moeten luisteren en gewoon moeten investeren in een nooddouche… 😉

Tip: Als jij dus jouw badkamer volledig wilt vernieuwen, trek dan in één keer de gehele badkamer leeg. Sloop alles weg en vanaf dat moment is dit jouw domein en kun je rustig aan de slag gaan. De rest van het gezin moet dan maar kijken waar ze zich de komende maanden gaan opfrissen…

De plattegrond

Het eerste wat wij hebben gedaan is de badkamer in kaart brengen in een op schaal gemaakte plattegrond. Al het sanitair en de meubels waar wij interesse in hadden, hebben we zo goed mogelijk op maat uitgeknipt van gekleurd papier. Nu konden we aan de slag gaan met de indeling van de badkamer. Door het schuiven van de diverse onderdelen werd pas duidelijk hoeveel (of eigenlijk, hoe weinig) ruimte er daadwerkelijk aanwezig was!

Tip: Houd er nu al rekening mee dat de afmetingen van de badkamer iets gaan afwijken als je tegel op tegel gaat lijmen. Per wand kom je al gauw 1-1,5 cm naar binnen. Het lijkt niet veel, maar het kan er net voor zorgen dat jouw badkuip niet gaat passen…

Vind je het lastig om zelf een badkamer te ontwerpen? Of wil je er zeker van zijn dat de ruimte obtimaal benut gaat worden? De oplossing ligt binnen handbereik… Online kun je een ontwerp aanvragen dat volledig is gericht op jouw wensen. Je ontvangt dan een professioneel ontwerp dat is gemaakt door de beste designers. Wil je weten wat de mogelijkheden zijn, bezoek dan eens de website van de badkamer ontwerpers!

Bestel een badkamerontwerp online

Het gereedschap

Als je er voor kiest om zelf de badkamer te renoveren, ga dan niet beknibbelen op gereedschap. Je bespaart uiteindelijk heel veel geld door de badkamer zelf compleet te verbouwen en je mag dan ook echt wel enig gemak hebben tijdens alle werkzaamheden.

De afkortzaag

Ik heb een elektrische afkortzaag wegbezuinigd en dit had ik dus niet moeten doen. Reden: die paar twee bij drietjes (balkjes) zaag ik wel met de hand of met de decoupeerzaag. Die paar houten bintjes werden er echter steeds meer en meer en uiteindelijk had ik er een dagtaak aan om alles zo recht mogelijk af te zagen. Wil je geen nieuw apparaat aanschaffen, kijk dan eens op Marktplaats. Wellicht kun je jouw tweedehands afkortzaag weer doorverkopen na het afronden van het badkamerproject! Als je toch interesse hebt gekregen in een nieuw apparaat, dan heb ik een ruim assortiment gevonden! Via deze tekstlink kun je de top 10 van de best verkochte afkortzagen bekijken!

De accuboorhamer

De accuboorhamer Bosch UNEO, die ik al meer dan tien jaar in mijn bezit heb, heeft wederom zijn dienst bewezen! Ik blijf me verbazen wat een kleine krachtpatser dit is… Ben jij nog op zoek naar een accuboorhamer die geschikt is voor gewapend beton, dan is dit absoluut een aanrader! In de blog “boren in beton” leg ik uit dat deze boorhamer niet alleen geschikt is voor het boren in beton, maar dat deze ook eenvoudig kan worden ingezet als schroeftol, of als gewone boormachine. Een multifunctioneel apparaat dus!

De Bosch UNEO accuboorhamer!

Overzicht van het gereedschap

Hieronder een overzicht van het gereedschap dat je waarschijnlijk nodig gaat hebben voor de verbouwing van een badkamer. Ik heb een poging gedaan om de diverse werkzaamheden onder te verdelen in categorieën.

Elektrisch gereedschap:

  • Afkortzaag
  • Decoupeerzaag
  • Boormachine
  • Accuboorhamer Bosch UNEO (absolute aanrader)
  • Haakse slijptol (slijpen van tegels en het maken van sleuven in de muur)
  • Leidingzoeker

Diverse werkzaamheden:

  • Haspel/verlengsnoer
  • Werktrap
  • Vijlen set
  • Hamer
  • Plamuurmessen
  • Borenset (geschikt voor hout/beton)
  • Gatenzaag set (geschikt voor hout)
  • Bit set
  • Bouwemmers
  • Dekens en doeken (gooi de oude dekbedovertrekken niet weg!)

Voor het betegelen van de wanden en vloer:

  • Tegelsnijder (let op het formaat van de tegel)!
  • Tegel gatenzaag set
  • Tegel/glasboor (aanrader voor het boren in tegels)!
  • Tegelvijl
  • Tegelknipper
  • Voegenkrabber
  • Lijmkam
  • Mortelmixer

Voor het monteren van waterleiding:

  • Buigijzer 15mm en buigsegment 12mm (waterleiding).
  • Pijpensnijder (waterleiding)
  • Bahco’s (als je gebruik maakt van knelkoppelingen)
  • Teflon tape
  • Schuurlinnen

Montage van afvoerbuis:

  • IJzerzaag
  • Buizenknipper
  • Pvc lijm (tenzij je gebruik maakt van manchetkoppelingen)
  • Pvc reiniger (tenzij je gebruik maakt van manchetkoppelingen)

Voor het monteren van elektra:

  • Kniptang
  • Striptang
  • Aderhulstang inclusief adereindhulzen (set)
  • Stanleymes of kabelmes
  • Multimeter
  • Fitting schroevendraaier
  • Trekveer
  • Buigveer (geschikt voor 16mm en/of 19mm)

Persoonlijke beschermingsmiddelen (via deze tekstlink vind je een totaaloverzicht):

  • Gehoorbescherming
  • Veiligheidsbril
  • Veiligheidsschoenen
  • Stofkap

Voor de gehoorbescherming heb ik een website gevonden met een ruim assortiment aan bescherming! Via deze tekstlink kun je een bezoekje brengen aan de site en kun je zien wat de mogelijkheden zijn! Tijdens het sloopwerk en de boorwerkzaamheden in het beton wil je natuurlijk niet je gehoor beschadigen… Wees voorzichtig met de ogen en de oren!

Dus als eerste antwoord op jouw vraag: hoe kun je een badkamer renoveren? Maak het jezelf niet al te moeilijk en begin met investeren in goed gereedschap!

Badkamer renovatie: de kosten

De kosten om een badkamer te laten renoveren door een bouwbedrijf zijn de laatste jaren schrikbarend gestegen. De offertes die je voorbij hoort komen lopen al gauw op tot tussen de 10.000 en 15.000 euro voor een vrij eenvoudige badkamer (als je het er mee redt…).

Ik heb tijdens het hele traject alle onkosten bijgehouden en verwerkt in een Excel bestand. Ik heb eerst een ruwe schatting gemaakt om in kaart te brengen waar wij aan moesten denken, en of het spaarpotje wel toereikend was… 😉

Hieronder kun je in ons totale kostenplaatje zien dat de kosten uiteindelijk lager uitgevallen zijn dan dat ik had voorspeld. Via deze tekstlink kom je in een aparte blog waarin ik dit verder zal toelichten.

Tip 1: Ga ruim voordat je aan de slag gaat met de badkamer zoeken naar geschikte aanbiedingen. Grote kans dat je de badkamermeubelen met een flinke korting kunt bestellen!

Tip 2: Als jij het niet ziet zitten om een hele verbouwing zelf te doen, dan kun je er misschien voor kiezen om het sloopwerk zelf te doen. Je kunt dit doen in overleg met de aannemer als je eenmaal de offerte in huis hebt… Ik denk dat je redelijk kunt besparen op de offerte als jij zelf het sloopwerk voor je rekening neemt. Ook het afvoeren van al het puin naar het plaatselijke milieudepot kun je prima zelf doen en ook hiermee bespaar je weer op de kosten!

Het huren van een nooddouche

De kosten voor het plaatsen van een nooddouche hebben wij in ieder geval bespaard! 😉 Ik heb wel gekeken wat globaal de kosten zijn voor het huren en plaatsen van een nooddouche. Gemiddeld gezien moet je dan denken aan 50 tot 100 euro per week. Ik ben online ook uitschieters tegengekomen van bedrijven die meer dan 100 euro per week rekenen!

Je kunt er natuurlijk ook voor kiezen om bij de buren of familie te gaan douchen. Ik weet alleen niet of ze na verloop van tijd nog steeds blij zijn jou te zien, terwijl je met je handdoekje voor de deur staat, hahaha…

Ons kostenplaatje

Badkamer kostenplaatjeSchattingWerkelijk
Bad (inclusief aansluitmateriaal)500458
Douchebak (inclusief aansluitmateriaal)250254,65
Douchecabine600593,30
Toilet (inclusief inbouwreservoir en DuoFresh)750393,29
Badkamermeubel met spiegelkast850692,29
Badkamer kolomkast200230,30
Kraan voor wastafel10086,80
Vloerverwarming (compleet met thermostaat)450159,95
Radiator elektrisch (compleet met thermostaat)300277,51
Verlichting (plafond en nis)400255,75
Radiospeakers (inbouw)15093
Wandtegels (21 m2) + tegellijm + kit + voeg1000695,60
Vloertegels + tegellijm + kit + voeg100189,03
Plafondbekleding350201,77
Stortdouche + thermostaatkraan + alle accessoires400458,18
Houtwerk + gipsplaten200208,65
Elektrisch aansluitmateriaal10061,48
Leidingwerk aanpassen (water + afvoer + ventilatiekanaal)100256,34
Gereedschap + montage125192,49
Huur nooddouche (voor ons niet van toepassing)650xxx
Totale kostenplaatje€7575,-€5758,38

Badkamer verbouwen, hoe lang duurt dat?

Heb jij een fulltime baan en moet je het hebben van de weekenden en de avonduurtjes? Houd er dan rekening mee dat je zomaar een paar maanden verder bent voordat je kunt genieten van het paleisje!

Wat mij enorm veel tijd heeft gekost is mijn keuze om de badkamer niet meteen volledig te slopen… De stofzuiger heb ik nog nooit zo vaak in mijn handen gehad… ’s Avonds moest de douche weer normaal gebruikt worden en dus hield dit in dat alles weer helemaal schoon moest zijn. Je wilt natuurlijk niet dat het gezin met de blote voetjes in een scherfje of staalsplintertje gaat staan. Dus hierbij nogmaals mijn (eigenlijk die van mijn vrouw) tip om tijd te besparen: huur een nooddouche en verwijder de complete badkamer in één keer!

Tip: probeer echt een paar weken vrij te nemen van je werk om zo een flinke slag te kunnen slaan. Ik betrapte mezelf erop dat ik na een aantal weken verbouwen een beetje ongeduldig begon te worden. Ik kreeg het gevoel dat het project nooit tot een eind zou komen en dat ik door de bomen het bos niet meer zag… Maar ook dat is uiteindelijk goed gekomen! Dus een tip van deze doe-het-zelver, laat je niet gek maken en ga rustig verder met het vernieuwen van de badkamer. Stap voor stap begint jouw project vorm te krijgen en uiteindelijk vallen alle puzzelstukjes op hun plaats! Het komt goed!

Het sanitair

Wij vonden het lastig om mooi sanitair bij elkaar te zoeken. Het liefst hadden wij alles van één merk gekocht, maar dat is helaas niet gelukt. Voor het bad waren wij bijvoorbeeld gebonden aan een bepaalde afmeting en deze was niet bij alle merken leverbaar. Zodoende hebben wij dus gekozen voor verschillende merken en hoopten we maar dat de kleur van het sanitair enigszins hetzelfde zou zijn. Wit is maar wit zou je denken, maar er kan toch wel enig verschil in zitten. Gelukkig is dit bij ons goed gekomen en hebben we alles in dezelfde kleur en stijl weten te bemachtigen.

Het toilet

Een toilet in de badkamer was voor ons een must omdat wij niet anders gewend zijn, maar misschien heb jij niet voldoende ruimte of zie je het helemaal niet zitten om zelf een toilet te plaatsen in jouw paleisje. Maar we kunnen het wel aanraden! Gedurende de verbouwingsperiode moesten wij voor ons nachtelijk toiletbezoek de trap af naar de benedenverdieping (oké oké, dit is een luxe probleem) en we vonden dit toch wel een beetje vervelend. Nu pas realiseerden wij ons hoe blij we waren met die afzichtelijke pot in de badkamer…

Als ik jou nu heb overtuigd om een toilet te plaatsen in jouw badkamer, bepaal dan nu vast voor welk type toilet je gaat. Kies je voor een staand of een hangend model? Er is in ieder geval keuze in overvloed!

Geberit DuoFresh

Zoals je kunt zien in het overzicht zijn de kosten van het inbouwtoilet veel lager uitgevallen dan dat ik had verwacht. Dat komt omdat wij in principe hadden gekozen voor een Geberit DuoFresh toilet. Dit type wc heeft een ingebouwd koolstoffilter dat de nare luchtjes direct zuivert. Vervolgens wordt deze schone lucht via een ventilator terug de ruimte in geblazen. Tevens is het drukknopmechanisme voorzien van een oriëntatielicht dat instelbaar is via de Geberit Home app.

Door al deze extra voorzieningen werd het kostenplaatje aanzienlijk hoger en hebben wij er toch voor gekozen om een “normaal” toilet aan te schaffen. De DuoFresh zouden we bij nader inzien liever in ons toilet beneden plaatsen als die toe is aan een renovatie. Dit toilet wordt vaker gebruikt en door meer verschillende mensen, waardoor de extra kwaliteiten van de DuoFresch beter tot hun recht komen.

Het toilet: onze aanwinst!

Wij hebben uiteindelijk gekozen voor een hangend model van het merk Geberit. Dit toilet is “rim free”, je hebt dus geen last van vervuiling onder de rand.

Hoe ik het montageframe en het toilet hebt geplaatst, kun je verder lezen in de (toekomstige) blogs. Stap voor stap leg ik uit hoe jij het frame kunt plaatsen, afstellen en aftimmeren. Dit natuurlijk in combinatie met een YouTube filmpje… Op de foto hieronder kun je het resultaat zien!

De Geberit iCon, onze aanwinst!

Het bad

Een bad stond op mijn wensenlijst en moest absoluut terug komen in de badkamer. Mijn vrouw zag het bad liever verdwijnen volgens mij, maar dan meer uit ruimtebesparing. Want eerlijk is eerlijk, een bad neemt behoorlijk wat ruimte in beslag.

En dan sta je voor de keuze van het bad… Ga je bijvoorbeeld voor een hoekbad, een vrijstaand bad of een ligbad dat je helemaal zelf gaat plaatsen? Wij hebben nog gekeken naar de mogelijkheden voor een hoekbad, maar de ruimte in onze badkamer was te beperkt. Met het plattegrondje dat wij hadden gemaakt werd dit al vrij snel duidelijk…

Bad met een lage instap

Niet geheel onbelangrijk: houd rekening met jullie leeftijd. Een bad kan zomaar 20 jaar (of zelfs nog langer) mee gaan… Realiseer je dat we er niet jonger op worden… Op 80-jarige leeftijd over een badrand wurmen kan enigszins lastig worden… Voor die situatie ben ik baden tegen gekomen met een speciale instap. Een deel van de zijkant kun je dan wegdraaien als een deur, zodat je toch gemakkelijk in het bad kunt stappen. Wil je meer informatie over dit type bad? Klik dan via deze tekstlink om een kijkje te nemen bij één van de aanbieders.

Het bad: onze aanwinst!

Wij hebben uiteindelijk gekozen voor een ligbad van het merk Villeroy en Boch. Over dit ligbad ga ik een eerlijke review schrijven en ook nu laat ik zien hoe je stap voor stap het bad kunt installeren. Van het maken van een houten frame ter ondersteuning van het bad, tot aan het plaatsen van het tegelwerk. Natuurlijk wordt ook het inspectieluikje bij de waterafvoer niet vergeten!

Nogmaals, ik ben een doe-het-zelver en ik ben absoluut geen professional in het plaatsen van ligbaden. Sterker nog, dit was de eerste keer voor mij dat ik een ligbad heb geplaatst… Wel heb ik eerst ontzettend veel informatie gezocht voordat ik daadwerkelijk aan de slag ben gegaan. Toen het bad eenmaal stond heb ik er ook meteen gebruik van gemaakt! Heerlijk badderen middenin een bouwput, want de afvoer moest natuurlijk wel even getest worden ;-)…

Onze aanwinst in aanbouw!

De douchebak

Onze oude douchebak had een behoorlijk hoge instap (ongeveer 24 cm). Dit wilden wij hoe dan ook een stuk lager hebben! We zijn niet oud, maar je moet er natuurlijk rekening mee houden dat er nog heel veel jaar gebruik gemaakt gaat worden van de nieuwe creatie…

De douchebak is te verkrijgen in ontzettend veel afmetingen. Kwartrond, vierkant, rechthoekig, je kunt het zo gek niet bedenken of het is te vinden (althans, bijna alles).

Douchebak 5-hoek

Omdat wij een relatief kleine badkamer hebben, viel ons oog op een douchebak met 5 zijden. We hadden al ervaring met dit type douchebak en dat leek ons wel wat. Maar omdat wij gebruik wilden gaan maken van een stortdouche, leek ons deze relatief kleine douchebak een tikkeltje aan de krappe kant. De ruimte voor een vierkante bak was er wel in onze badkamer, maar het zou wel heel krap worden.

Heb jij een kleine badkamer en wil je de ruimte optimaal indelen, dan is 5-hoek echt een aanrader. Wij waren er in ieder geval erg blij! De afbeelding van de cabine met 5-hoekige douchebak kun je bekijken in het hoofdstuk douchecabine!

De lage douchebak

Let op! Je wilt misschien een lage douchebak die je zo dicht mogelijk boven de vloer kunt plaatsen. Je bent natuurlijk wel afhankelijk van de afvoer! In ons geval kwam de afvoerbuis zijwaarts onder de douchebak uit (5 centimeter vanaf de vloer). Op de foto hieronder kun je zien wat ik bedoel. Houd er dus rekening mee dat er onder de douchebak een sifon wordt gemonteerd en dat de aansluiting van deze sifon niet lager komt dan de afvoerbuis! Het water moet natuurlijk makkelijk weg kunnen stromen… Op een vraag als: hoe moet je een badkamer renoveren komt natuurlijk wel het één en ander kijken…

Houd rekening met de hoogte van de afvoer!

Douchebak met losse voorzetrand

De douchebak met een losse voorzetrand is super handig, omdat de onderzijde van de douchebak altijd toegankelijk is. Het is dus eigenlijk één groot inspectieluik! Onze oude douchbak (kwartrond) was voorzien van deze rand en was vrij gemakkelijk te demonteren. Op de foto’s hieronder kun je zien wat ik bedoel.

Douchebak met voorzetrand
Douchebak zonder voorzetrand

Een tweede voordeel van dit systeem is dat je, na montage van de douchebak, direct de voorzijde netjes kunt afwerken. Geen gehannes met tegels maar direct afwerken bespaart jou toch weer redelijk wat tijd.

Helaas was er voor de douchebak die wij graag wilden hebben geen voorzetrand beschikbaar, hahaha…. 😉

De douchebak: onze aanwinst!

Na heel lang passen en meten zijn we voor de vierkante variant gegaan met een afmeting van 90 x 90 centimeter. Deze douchebak is van het Belgische merk “Van Marcke”, type ESQU.

De bak is ontzettend mooi afgewerkt (vinden wij dan) en Van Marcke beweert dat dit type één van de sterkste en simpelste varianten is om te plaatsen. Door de speciale vormgeving en ondersteuning kunnen ze er zelfs een halve auto op zetten. Dat laatste heb ik maar niet geprobeerd, hahaha…

Het is een lage bak van ongeveer vier centimeter hoog. Helaas is deze douchebak niet voorzien van een voorzetrand, maar dat vonden wij niet erg. Geen voorzetrand hield dus in dat de onderzijde van de douchebak moest worden afgewerkt met wandtegels. Dit was een klusje wat ik nog nooit had gedaan. Hoe dit is afgelopen kun je lezen in de (nog te schrijven) blog over het plaatsen van een douchebak. Ik laat dan zien hoe ik de douchebak heb geplaatst en hoe ik de afvoer heb aangesloten. Een inspectieluikje werd een beetje lastig om te monteren maar daarvoor had ik een tip gekregen van mijn zwager Nico. In het bijbehorende YouTube filmpje wordt duidelijk hoe je dit kunt realiseren!

Nog een tip! Heb je soms twijfels hoe je een badkamer moet renoveren? Durf anderen om advies te vragen! Waar jij en ik soms lang over na moeten denken, hebben anderen soms al direct een oplossing voor!

De douchecabine

Nu je weet welke douchebak geschikt is voor de badkamer, kun je gaan bepalen welke douchecabine past bij de douchebak. Omdat er een ruime keuze is aan douchebakken qua formaat en stijl, mag duidelijk zijn dat ook de douchecabines in vele vormen en maten te vinden zijn. Succes met de zoektocht… 😉

De 5-hoekige douchecabine

Mijn vrouw Nicole heeft samen met haar familie een jaar lang verbouwd aan haar toenmalige appartement. Natuurlijk werd de badkamer ook flink onderhanden genomen! Haar moeder Nel heeft de indeling van de badkamer op zich genomen en het resultaat mocht er wezen! De afbeelding hieronder geeft je een kleine impressie hoe het er bij jouw thuis uit zou komen te zien. De 5-hoekige douchecabine was echt een mooie oplossing! Als je op de foto klikt dan wordt je doorgelinkt naar één van de aanbieders van de 5-hoekige douchecabine.

De kwart rond douchecabine

Onze oude douchecabine had een formaat van 90×90 cm met een kwartronde instap. Hier was niets van op aan te merken, behalve dan dat deze cabine was uitgerust met heel veel kunststof stripjes, rolletjes en afdichtingsrubbers. Deze onderdelen bleken een sterke aantrekkingskracht te hebben voor kalk en vuil en waren ook vrij lastig schoon te maken. Ik moet wel eerlijk opmerken dat onze douchecabine ongeveer 20 à 25 jaar oud was. Behoorlijk gedateerd dus! Ik kan mij dus voorstellen dat de vernieuwde douchecabines een stuk praktischer zijn uitgevoerd en dat deze veel makkelijker schoon te maken zijn. De foto hieronder is gemaakt van de situatie thuis, vlak voordat we met de badkamer renovatie zijn begonnen. Door er op te klikken neem je een kijkje bij de vernieuwde en verbeterde variant!

Onze aanwinst: de vierkante douchecabine

Onze douchecabine is uiteindelijk een vierkante geworden van het merk Seal Skin. Althans, het is niet echt een complete cabine, maar het is een glazen zijwand en een bijpassende glazen deur. Het eenvoudige en strakke design gaf bij ons de doorslag dat dat het zou worden. Weinig randjes, dus minder schoonmaak werk, dat leek ons wel wat. De praktijk is natuurlijk anders en dat kun je allemaal teruglezen in een (toekomstig) apart blog over de douchecabine. Dit kan nog even duren omdat ik een eerlijke review wil schrijven over dit specifieke product. Dit kan alleen als je er lang genoeg gebruik van hebt gemaakt.

In mijn review komen de positieve punten aan bod, maar er zijn ook zeker een aantal negatieve ervaringen die ik wil delen. Het leveringstraject verliep uitzonderlijk moeizaam en het plaatsen van deze zware wanden is echt wel een dingetje als dit niet je dagelijkse werk is. Ik probeer zo snel mogelijk een blog te realiseren over hoe we de cabine geplaatst hebben (inclusief YouTube filmpje). Gelukkig heb ik bij het plaatsen van de wanden hulp gehad van mijn zwager Nico. In je ééntje is dit namelijk echt niet te doen, in mijn ogen… Hieronder zie je alvast een kleine impressie van het resultaat!

Onze Seal Skin douchecabine!

De elektra voorziening

Hoe je een badkamer moet renoveren begint nu langzaam vorm te krijgen. Maar er is een onderwerp waar je goed over na moet denken voordat je aan de slag gaat met de renovatie van de badkamer, en dat is het aanleggen van de elektra voorziening… Je krijgt namelijk maar één kans om alles goed te doen! Vergeet je dus een stroompunt, dan is dat vette pech en kun je weer aan de slag gaan met hak- en breekwerk! Dit wil je uiteraard hoe dan ook voorkomen…

Het aanleggen van de elektra voorziening

Ook wij hebben over dit onderwerp zeer goed nagedacht voordat we met de verbouwing zijn begonnen. In een ander (toekomstig) blog zal ik verder uitleggen welke stroompunten wij hebben aangelegd, maar hieronder vind je vast een opsomming van de diverse elektra punten. Hopelijk kun je iets met deze tips. Misschien heb jij nog ideeën om de lijst verder uit te breiden en wil je dit aan mij doorgeven. Hoe langer de lijst, hoe beter!

  • Hoofdverlichting (plafond)
  • Nisverlichting (mee laten schakelen of apart inschakelen)
  • Verlichting voor de spiegelkast (mee laten schakelen of apart inschakelen)
  • Wandcontactdoos voor de spiegelkast
  • Wandcontactdoos voor de kolomkast (opladen van elektrische tandenborstel)
  • Elektrische vloerverwarming
  • Elektrische radiator
  • Elektrische ventilator unit (let op de uitvoering die je wilt gaat gebruiken!)
  • Toilet (Geberit DuoFresh)
  • Badkamer TV
  • Badkamerradio

Tip: Houd rekening met de badkamer zones. Met deze gegevens kun je bepalen waar de stroompunten, op een veilige manier, moeten komen.

De verwarming voor de badkamer

En nu mag je gaan bepalen hoe je de nieuwe badkamer gaat verwarmen. In dit hoofdstuk zal ik in het kort een paar voorbeelden geven hoe je de warmtevoorziening kunt realiseren en leg ik uit hoe wij het zelf hebben aangelegd.

De radiator

In onze oude badkamer hadden wij als hoofdverwarming een handdoekradiator, die was gekoppeld aan het centrale verwarmingssysteem. In de winter hadden we vrij regelmatig het probleem dat de badkamer kil aanvoelde. Dit kwam doordat onze handdoekradiator was voorzien van een thermostaatkraan en dat de radiator niet was uitgevoerd met een zoneregeling. Een nadeel van dit systeem is dat wanneer de huiskamer op temperatuur is, dat dan ook de warmtevoorziening van de badkamer wordt uitgeschakeld. Dit is uitermate vervelend (vinden wij dan).

Goedkope radiator kopen

De radiator met zoneregeling

Dus als jij een nieuwe radiator wilt aansluiten op het bestaande cv systeem, bekijk dan goed wat de mogelijkheden zijn. Een zoneregelset vraagt om een extra investering, maar je kunt dan wel de badkamertemperatuur apart instellen. Maar let op! Laat je goed adviseren of jouw ketel wel geschikt is voor dit systeem! Ik heb zelf geen ervaring met de zoneregeling en ik kan mij ook goed voorstellen dat je twijfelt of je door moet gaan met het vernieuwen van het cv systeem. Ik wil niet doemdenken, maar er gaat een dag komen dat we toch echt van het gas af moeten…

Omdat onze radiator behoorlijk gedateerd was, moest deze plaats gaan maken voor een nieuwe. Na lang wikken en wegen hebben we toen besloten om een elektrische radiator aan te schaffen met een aparte ingebouwde thermostaat. Een klein beginnetje om van het gas af te gaan is gemaakt!

De elektrische radiator

Kies jij voor een elektrische radiator, dan heb je meteen een aparte zoneregeling. Omdat dit type radiator is voorzien van een eigen thermostaat, kun je de temperatuur instellen op iedere gewenste waarde. Ik ga er even vanuit dat iedere elektrische radiator op deze manier is uitgevoerd…

Onze designradiator heeft “maar” een vermogen van 500 Watt. Natuurlijk had ik ook enige twijfel over dit type radiator, want wat als de badkamer deur openstaat en de thermostaat van de elektrische radiator schakelt in…? We besparen dan wel op de gasrekening, maar de elektra afname kan dan wel flink gaan oplopen (gelukkig hebben wij zonnepanelen ;-))… En daarom wil ik over onze nieuwe elektrische designradiator van het merk Plieger (type Palermo EL) na verloop van tijd een eerlijke review schrijven. Was het een slimme zet om met één radiator alvast van het gas te gaan…? Ik zal in een YouTube filmpje laten zien hoe wij de handdoekradiator hebben opgehangen en ik wil in een ander filmpje uitleggen hoe de thermostaat werkt. Op de foto hieronder zie je onze nieuwe aanwinst! Als je op de afbeelding klikt dan wordt je doorgelinkt naar één van de aanbieders van dit type designradiator.

De Plieger Palermo EL (onze aankoop)

Vloerverwarming met zoneregeling

Misschien willen jullie, net als wij, vloerverwarming in de badkamer! En nu komt wederom de vraag: sluit je de verwarming aan op het bestaande cv systeem, of kies je toch voor elektrische vloerverwarming? Wij hebben zelf geen ervaring met vloerverwarming in combinatie met het cv systeem. Maar ik kan mij voorstellen dat je, als je hier voor kiest, dan wel een zoneregeling meeneemt in de installatie. Met een gescheiden verwarmingssysteem heb je iets meer mogelijkheden!

Maar wederom, als je twijfelt of jouw cv ketel geschikt is voor dit systeem, laat je dan informeren door een deskundige. Tijdens het jaarlijks onderhoud kun je mooi deze vraag stellen…

Wij wilden dolgraag vloerverwarming hebben in de badkamer, en wij hebben uiteindelijk gekozen voor de elektrische variant!

Elektrische vloerverwarming

In mijn zoektocht naar vloerverwarming kwam ik ontzettend veel merken tegen… Ik heb heel kritisch gekeken naar de reviews en ik heb aan de hand van deze informatie een keuze gemaakt. Uiteindelijk hebben wij gekozen voor het merk Quality Heating. De levenslange garantie en het feit dat zij marktleider zijn in Groot-Brittannië gaf voor ons de doorslag.

Zoals je kunt zien in het kostenplaatje van onze badkamer, is het bedrag voor de elektrische vloerverwarming ontzettend laag uitgevallen. Nog steeds vind ik het verbazingwekkend hoe laag de kosten zijn… Het is een compleet pakket, zoals je op de foto hieronder kunt zien. Zelfs de vloerprimer en de verfroller zijn niet vergeten! Door op de afbeelding te klikken kun je al de specificaties van dit product teruglezen!

Quality Heating, het complete pakket!

Natuurlijk gaan we over onze elektrische vloerverwarming van Quality Heating nog een eerlijke review schrijven. Want is goedkoop uiteindelijk toch duurkoop? De tijd zal het leren…

In een toekomstig blog (in combinatie met een YouTube filmpje), leg ik uit hoe ik de vloerverwarming heb gelegd en hoe ik deze heb aangesloten. Ook over de thermostaat zal ik te zijner tijd een filmpje maken en uitleggen hoe je deze kunt instellen.

Omdat ik nog nooit vloerverwarming had gelegd zag ik er een heel klein beetje tegenop om ermee aan de slag te gaan. Maar uiteindelijk vond ik het best een leuk projectje om te doen!

Ventilatie

Hoe moet je een badkamer renoveren? De ventilatie is een onderwerp dat je zeker niet mag vergeten! Een badkamer zonder, of met slechte ventilatie is de ideale leefomgeving voor schimmel en dat wil je hoe dan ook voorkomen…

Vooral tijdens en na het douchen ontstaat er veel condens in de ruimte en daar wil je zo snel mogelijk vanaf. Dat kan eigenlijk maar op één manier en dat is door het plaatsen van een ventilatiesysteem.

Een raam openzetten is een simpele oplossing, maar helemaal ideaal is het niet. Bovendien heeft niet ieder huishouden die mogelijkheid, omdat de badkamer bijvoorbeeld inpandig is (zoals in ons geval). ’s Winters is het sowieso niet echt gunstig om een raam open te zetten. De koude buitenlucht condenseert sneller als deze binnen komt en dat is nou net wat je wilt voorkomen!

Centraal ventilatiesysteem

Ook wij hadden af en toe last van schimmel in de badkamer. En dat terwijl deze ruimte was voorzien van een centraal ventilatiesysteem. Vooral aan het plafond, direct boven de douchecabine, zagen we vrij regelmatig vlekken verschijnen. Gelukkig waren deze schimmelplekken gemakkelijk te verwijderen met HG spray, maar ideaal was het niet.

We wilden het systeem verbeteren, maar wisten nog niet precies hoe. Mijn vrouw Nicole kwam toen met het idee om een tweede afzuigpunt te monteren, direct binnen de douchecabine! Van twee ventilatieventielen in één ruimte had ik nog nooit gehoord, maar ik vond het idee helemaal niet verkeerd. Was de capaciteit van onze ITHO Daalderop ventilatie box wel toereikend voor een extra afzuigpunt? Ik heb het risico genomen en we zijn ermee aan de slag gegaan. Ik heb een tweede ventilatiebuis gekoppeld aan het centrale ventilatiesysteem en de overige ventilatiepunten in de toiletruimte en de keuken iets gesmoord. We hebben het systeem nu een paar maanden getest, en wat blijkt, het werkt perfect! We laten dan wel tijdens en na het douchen het afzuigsysteem 20 minuten afzuigen op volle capaciteit.

Hoe ik de uitbreiding van het centrale ventilatiesysteem heb gemonteerd zal ik zeker laten zien in een YouTube filmpje. En natuurlijk doen we dit in combinatie met een blog zodat je het op je gemak kunt nalezen.

Uitbreiden van het centraal ventilatiesysteem

Elektrisch ventilatiesysteem

Als jouw woning niet is voorzien van dit centrale systeem, is het dan niet mogelijk om ventilatie te creëren in de badkamer? Zeker wel! Maar dan wel op een iets andere manier. Met een badkamerventilator kun je het vochtprobleem verhelpen!

Ik ben zelf niet zo thuis in het wereldje van de badkamerventilatoren, maar ik ben wel op onderzoek gegaan. Badkamerventilatoren zijn verkrijgbaar in diverse soorten en maten. Maar waar moet je nou op letten in de zoektocht naar een elektrisch ventilatiesysteem?

Houd er in ieder geval rekening mee dat de badkamerventilator de vochtige lucht naar buiten kan afzuigen. Je wilt natuurlijk niet dat de condens wordt verplaatst van het ene naar het andere vertrek en dat daar de schimmel rustig z’n gang kan gaan. Het installeren van een ventilatiesysteem met badkamerventilator kan een behoorlijke operatie worden als jouw badkamer inpandig is… Maar het gaat je lukken!!

Badkamerventilator standaard uitvoering

Dit type ventilator is de goedkoopste en simpelste variant. Hij schakelt bijvoorbeeld mee met de lichtschakelaar van de badkamer en stopt direct met afzuigen als de verlichting wordt uitgeschakeld. Eerlijk gezegd zie ik het nut niet in van dit type ventilator als deze handmatig geschakeld wordt, maar dat is mijn mening. De luchtvochtigheid in de ruimte zal iets dalen (tijdens het douchen), maar zal uiteindelijk nog veel te hoog zijn! Tenzij je de verlichting niet uitzet natuurlijk…

Badkamerventilator standaard
Bron Amazon

Ik denk wel dat deze ventilator de oplossing is als je wilt schakelen met een losse hygrostaat. Zelf heb ik jarenlang gewerkt in het luchtbevochtigingswereldje en heb wel enige ervaring met hygrostaten, maar dit waren de industriële exemplaren. Ik ben een aantal mooie uitvoeringen tegengekomen die je kunt gebruiken om jouw badkamerventilator in- en uit te schakelen!

Tip! Houd bij het aanleggen van de elektra in de badkamer rekening met een extra aansluiting voor de losse hygrostaat! Het zou zonde zijn als je dit elektrapunt over het hoofd ziet…

Badkamerventilator met timer

Dit type ventilator kun je mee laten schakelen met de lichtschakelaar van de badkamerverlichting. Met de ingebouwde timer kun je de nalooptijd van de ventilator traploos instellen. Dit houdt in dat op het moment dat de verlichting wordt uitgeschakeld, dat dan de ventilator een x-aantal minuten door blijft draaien.

Ik heb wel gelezen dat sommige gebruikers niet echt blij worden van dit systeem. Je kunt je voorstellen dat de ventilator ook gaat draaien op het moment dat je even gebruik gaat maken van het toilet. Of je moet wederom de verlichting uitlaten, hahaha… Wij hebben zelf meegemaakt dat op verschillende vakantieadressen de ventilator lekker ging loeien midden in de nacht! Niet echt prettig kan ik je verzekeren… Ben je toch nieuwsgierig naar deze variant, klik dan op deze tekstlink om de specificaties te bekijken!

Badkamerventilator met timer en hygrostaat

Dit type badkamerventilatoren is uitgevoerd met een ingebouwde vochtsensor, in combinatie met een timer die je traploos kunt instellen.

Als wij niet in het bezit zouden zijn van een centraal ventilatiesysteem, dan zou ik kiezen voor dit type ventilator… En waarom? Dit ventilatiesysteem regelt namelijk zichzelf. Door het instellen van de ingebouwde hygrostaat zal de ventilator gaan afzuigen op het moment dat de vochtigheid boven de ingestelde waarde gaat komen. Deze blijft dan net zolang draaien totdat de vochtigheidsgraad onder de ingestelde waarde komt. Dus tijdens het douchen, als het echt noodzakelijk is, zal de ventilator inschakelen. Maar voor een toiletbezoek of even tutten voor de badkamerspiegel, zal het (hoogstwaarschijnlijk) rustig blijven in de badkamer. Nieuwsgierig naar dit exemplaar? Via deze tekstlink vind je een ruim assortiment aan badkamerventilatoren met ingebouwde regeling!

De wandbekleding

Een lastig onderdeel van het badkamerproject is toch wel het uitkiezen van het type wandbekleding. Kies je voor een wandtegel, of wil je toch liever een eenvoudigere variant, die je gemakkelijk over de bestaande tegels kunt plaatsen?

Wij vonden dit ook een lastig onderdeel, eerlijk gezegd… Onze eerste gedachte was om te kiezen voor een groot formaat wandtegel. Toen hebben we overwogen om een combi te maken van deze wandtegels en de zogenaamde groot formaat wandpanelen. De panelen wilden we dan in de douchcabine plaatsen zodat deze voegvrij zou blijven. De voegen in de oude douchecabine waren behoorlijk verkleurd en smoezelig, iets wat wij niet meer wilden. Uiteindelijk zijn wij er toch voor gegaan om de volledige badkamer te bekleden met (witte) groot formaat wandtegels. Die paar voegen in de douchecabine hebben we toen toch maar voor lief genomen…

Ik kon het niet laten om een aantal testjes te doen met de oude voegen. Allerlei middeltjes en tegelgereedschap hebben we gekocht om te proberen de voegen weer schoon te krijgen. Hoe dit is verlopen kun je teruglezen in een speciale blog over de voegen. Een aantal middeltjes gaven niet echt het gewenste resultaat, maar er waren er een paar die zeker niet tegen vielen. Jullie gaan het zien!

Groot formaat wandpaneel

De zogenaamde “klik wandpaneel” zijn panelen die je in elkaar kunt klikken waardoor er één mooi geheel ontstaat. De wandpanelen zijn in allerlei opdrukken en kleuren leverbaar. Door het grote formaat (ongeveer 2500x1000mm) bekleed je in één keer een flink oppervlak! Ik heb een aantal voorbeelden gevonden om jou een indruk te geven! Door op de onderstaande afbeelding te klikken kun je een flinke hoeveelheid groot formaat wandpanelen bekijken en eventueel bestellen!

Groot formaat wandpaneel (bron: Bol)

Wandtegel

De wandtegel… Als je het lastig vindt om keuzes te maken daag ik je nu echt uit. Het assortiment wandtegels is echt gigantisch! Wil je het geheel betegelen met één type tegel, of wil je liever een klein wandje, bijvoorbeeld bij het toilet, een afwijkende kleur gaan geven? Heb je gedacht aan een decoratieve rand, waardoor je een compleet andere stijl krijgt? De wanden worden dan als het ware opgesplitst en dat kan er heel mooi uit zien. Keuzes, keuzes die jullie moeten gaan maken. Hoe moet je een badkamer renoveren? De voorbereiding van het hele badkamerproject is enorm belangrijk en kost ook ontzettend veel tijd!

Gelukkig werd onze tegelzoektocht een stuk eenvoudiger. Mijn vrouw Nicole wilde graag de witte variant, zodat de basis van het geheel een rustige uitstraling zou krijgen! Oké, wit is maar wit, maar na het plaatsen van de badkamermeubels en het monteren van de diverse accessoires ontstond er een mooi geheel. Achteraf zijn wij heel blij dat wij niet gekozen hebben voor een wandtegel met kleur. Maar gelukkig, smaken verschillen.

De nieuwe badkamer in aanbouw!

Via deze tekstlink kom je terecht op ons wandtegel blog. In dit (toekomstige) artikel laat ik zien hoe wij dit grootformaat wandtegels hebben bewerkt en geplaatst.

Wandpanelen

Bij mijn vader thuis hebben we dit type wandbekleding gemonteerd. Het is een eenvoudig materiaal om mee te werken en het is zeer geschikt voor in de badkamer. Een tweede voordeel is dat de panelen gemakkelijk zijn te monteren op een bestaande tegelwand. Een snelle manier om jouw wanden een mooi uiterlijk te geven! Op de foto’s hieronder kun je zien wat het resultaat is geworden. Door op de linker foto te klikken vind je wandpanelen met diverse prints!

De badkamermeubels

Voordat je aan de slag gaat met het badkamerproject, hebben jullie natuurlijk eerst een plattegrond gemaakt. Met deze informatie weten jullie nu wat het formaat mag zijn van de meubeltjes. De eerste stap is nu gezet! De volgend stap is het bepalen van de stijl en kleur. Welk design heeft voor jou de voorkeur? Het antwoord op de vraag: hoe kun je een badkamer renoveren? Beslissingen nemen en knopen doorhakken!

Een badkamermeubel uitzoeken aan de hand van foto’s en plaatjes is leuk om je een beeld te geven, maar om uiteindelijk een keuze te maken is het beter om het interieur live te bekijken. In een showroom krijg je een goed beeld hoe de meubels er uitzien en of het geheel voldoet aan jouw wensen. Test goed de deurtjes en de laden en bekijk ook kritisch de binnenzijde van de kastjes. Door het veelvuldig testen door jou en de mede potentiële kopers wordt snel duidelijk welke meubels je links kunt laten liggen. Het interieur krijgt immers een duurtest voor zijn kiezen… Ik vind sowieso dat een badkamermeubel dat niet is uitgevoerd met een soft close systeem niet meer van deze tijd is (maar dat is mijn mening…).

Badkamermeubel zelf maken

Je kunt er natuurlijk ook voor kiezen om een badkamermeubel zelf te maken. Maar dan heb je wel de juiste bouwtekeningen nodig en die heb ik voor je gevonden! Freds bouwtekeningen heeft een gigantisch aanbod aan bouwtekeningen (10.000+) en daartussen zitten ook een aantal tekeningen voor de badkamermeubels.

Bron: Freds bouwtekeningen

Eerlijk is eerlijk, maar een badkamerproject is een behoorlijke klus en ik kan mij dan ook goed voorstellen dat je het niet ziet zitten om veel tijd te steken in het zelf maken van een badkamermeubel. Maar heb jij voldoende vrije tijd? Dan is het zeker het overwegen waard om dit toch zelf te gaan doen… Hoe moet je een badkamer renoveren? Je kunt zelf meer dan je denkt!

Wil jij meer weten over Freds Bouwtekeningen? Ik heb dit product zelf aangeschaft en ben er ontzettend blij mee! Ik heb dan ook een eerlijke review geschreven over dit digitale product en, jawel, deze review staat online ;-)! Door op deze tekstlink te klikken kun je de review terugvinden en op je gemak doorlezen. Wil jij levenslange toegang hebben tot alle bouwtekeningen? Via de afbeelding hieronder kun je een bezoekje brengen aan de website van Freds Bouwtekeningen en kun je alle informatie vinden over dit unieke product. 10.000 bouwtekeningen binnen handbereik en 30.000+ doe-het-zelvers zijn jou al voorgegaan!

De Tiger Loft collectie

Na lang zoek- en speurwerk (en testen ;-)) hebben wij gekozen voor de badkamermeubels uit de Tiger Loft collectie. Uit dit assortiment hebben wij drie meubels uitgezocht die naar onze mening goed pasten in het gehele plaatje. De stijlvolle meubels zijn een blikvanger geworden in onze badkamer en ik weet zeker dat wij nog heel wat jaartjes kunnen genieten van deze aanwinst!

Over ieder meubelstuk gaan wij een blog schrijven en natuurlijk vullen wij deze aan met de nodige YouTube filmpjes.

Tiger Loft, onze aanwinst!

Tiger Loft: kolomkast

In onze kolomkast van Tiger Loft hebben wij zelf een accessoire toegevoegd, namelijk een wandcontactdoos. Je wilt natuurlijk wel een extra stroompuntje hebben voor één van de opladers! Hoe we dit gemaakt hebben en hoe we de kolomkast hebben geïnstalleerd vind je terug in een toekomstig blog. Omdat het badkamerproject een enorm project is, zal het nog wel enige tijd duren voordat sommige blogs online gaan (onze excuses daarvoor).

Tiger Loft: spiegelkast

Onze spiegelkast van Tiger Loft moest natuurlijk, net als de kolomkast, worden uitgevoerd met extra accessoires. De wandcontactdoos en verlichting mochten natuurlijk niet ontbreken… Kiezen jullie ook voor een spiegelkast in de badkamer, houd er dan rekening mee dat ook naar dit meubel een extra voeding van 230 Volt wordt aangelegd. De spiegelkast van Tiger Loft is niet standaard voorzien van verlichting, maar dit is wel vrij eenvoudig te realiseren. In een (jawel ;-)) toekomstig blog laten we zien hoe jij de spiegelkast kunt monteren en hoe je de verlichting eenvoudig kunt aansluiten. Ik zal over dit onderwerp een eerlijke review schrijven, want natuurlijk verliep het bij ons niet helemaal vlekkeloos… Gelukkig zijn de probleempjes waar wij mee te maken hebben gehad helemaal verholpen, en kunnen we nu optimaal genieten van een schitterende spiegelkast inclusief ledverlichting!

Tiger Loft: wastafelmeubel

Het wastafelmeubel van Tiger Loft vinden wij echt een mooi exemplaar! Een kast is maar een kast zou je denken, maar dat is niet helemaal waar… Het soft close systeem van de lades vind ik echt een mooi stukje techniek en daar houd ik van, hahaha… Het monteren van de wastafel op de onderkast leek erg ingewikkeld, maar dat viel reuze mee. In een toekomstig blog laten we zien hoe wij het meubel geplaatst hebben en hoe we de wastafel hebben gemonteerd. Het aansluiten van de wastafelkraan en het plaatsen van de afvoer zal ook zeker voorbij gaan komen! Over het wastafelmeubel ga ik een eerlijke review schrijven en neem van mij aan, deze gaat zeer positief worden…

De accessoires

Als je aan de slag gaat met het plaatsen van de kleine accessoires, dan is dat een teken dat het einde van het badkamerproject nadert. Van harte gefeliciteerd! Eindelijk begint de badkamer vorm te krijgen en gaat het moment komen dat je van jouw paleisje kunt gaan genieten.

Ik snap dat je nu snel de werkzaamheden wilt afronden omdat je er een soort van klaar mee bent… Je bent al heel wat weken (zo niet maanden), bezig om het project te voltooien, dus je krijgt misschien de neiging om het af te gaan raffelen… Hoe moet je een badkamer renoveren? Wederom een tip van deze doe-het-zelver: blijf rustig en neem er de tijd voor!

De Tiger accessoires

Het assortiment accessoires dat je online kunt vinden en bij de bouwmarkten is zeer uitgebreid. Ons oog viel op de Tiger Boston collectie en die zou het dan ook uiteindelijk gaan worden. Wij vinden de accessoires van Tiger zeer stijlvol en gelukkig is de montage super eenvoudig (niet geheel onbelangrijk)…!

Plaatsbepaling voor de Tiger Boston collectie!

Tiger Fix systeem

Het mooie van het ophangsysteem van de (meeste) Tiger accessoires is dat je deze kunt monteren met de bijgeleverde schroeven en pluggen. Maar er is nog een andere mogelijkheid… Tiger heeft een gepatenteerd montagesysteem ontwikkeld, het zogenaamde Tiger Fix systeem. Het voordeel hiervan is dat je geen gaten hoeft te boren in de wandtegels, maar dat je de montageplaatjes kunt monteren met de bijgevoegde 2-componentenlijm!

Wij zijn zelf razend enthousiast over dit systeem en wij hebben dan ook al een aantal jaar ervaring. De accessoires die wij jaren geleden hebben opgehangen met het Tiger Fix systeem zijn in ieder geval nog niet van de muur gevallen, hahaha… Het Tiger Fix systeem gaat zeker nog terug komen in één van onze blogs! En natuurlijk wordt het YouTube filmpje niet vergeten, waarin ik laat zien hoe je de accessoires kunt ophangen en weer kunt demonteren. Ik kon het dan ook niet laten om nog een aantal leuke testjes te doen met Tiger Fix… Hoe je een badkamer kunt renoveren? Gewoon een kwestie van proberen, testen en het wiel opnieuw uitvinden…

Tiger Fix systeem

Badkamer renovatie voor en na

Ben je nieuwgierig geworden wat het uiteindelijke resultaat is geworden van onze badkamer? In een korte blog in combinatie met een YouTube filmpje kun je ons project terugvinden! Op de vraag: Hoe kun je een badkamer renoveren? Gewoon een kwestie van de stoute schoenen aantrekken en het project oppakken! Ik hoop dat we jou met dit blog (en de vele blogs die nog gaan volgen), een stukje op weg hebben kunnen helpen. Heel veel succes namens het team “Bouw Je Project”!!

2 reacties

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.